Jak przygotować się do sesji fotograficznej?

Po pierwsze i niezbędne zabierz ze sobą dobry humor ? Każdy człowiek na początku stając przed obiektywem fotografa czuje się spięty. Dlatego ważna jest krótka chwila swobodnej rozmowy przed sesją zdjęciową. Lepsze samopoczucie daje możliwość naturalnego zachowania a właśnie o naturalność i prawdziwość najbardziej chodzi na zdjęciach.

Przygotowanie do sesji zdjęciowej jest bardzo ważne, aby jak najlepiej podkreślić piękno danej chwili opiszę to w paru punktach. Jeśli jest to Twoja pierwsza sesja bez obaw, odpowiem na wszystkie pytania
i wątpliwości. Poniżej zdradzam uniwersalne wskazówki do każdego rodzaju sesji.

Twarz / makijaż

– wysypiamy się aby twarz wyglądała na wypoczętą na zdjęciach

– w przeddzień sesji polecam Paniom wykonanie delikatnego peelingu (jeśli nie ma do tego przeciwskazań zdrowotnych)

– wszystkim Paniom polecam wykonanie makijażu w ciepłych barwach z wykorzystaniem podkładu, pudru, cieni (jasne i ciemne brązy) oraz tuszu do rzęs, naturalnej pomadki do ust i różu na policzki. Bardzo ważne jest umiejętnie i równomiernie nałożenie podkładu, nie zapominajmy o szyi

– istnieje również możliwość wykupienia przed sesją dodatkowej opcji profesjonalnego makijażu realizowanego przez makijażystkę z którą współpracuję

Włosy / fryzura

Fryzura do zdjęć powinna być naturalna. Włosy mogą być delikatnie podkręcone, pofalowane, najlepiej rozpuszczone, ewentualnie delikatnie upięte. Polecam użycie odpowiednich kosmetyków nadających włosom gładkości i połysku.

Dłonie, stopy / paznokcie

Nie zapominajmy o tych ważnych detalach. Dłonie to nasza wizytówka, zarówno w realu jak i na zdjęciach. Zalecam Paniom wykonanie francuskiego manicure i pedicure, bądź pomalowanie paznokci bezbarwnym lakierem lub jasnymi, pastelowymi kolorami. Ponadto skóra dłoni powinna być nawilżona.

Ubrania / stylizacja

W przypadku sesji noworodkowych oraz ciążowych zapewniam w swoim zakresie odpowiednią stylizację. Oczywiście uwzględniam również osobiste preferencje Klienta.

Pod względem innych m.in. sesji portretowych, rodzinnych, biznesowych…proszę przygotować kilka zestawów ubrań – najlepiej w jednolitych kolorach, bez zbędnych napisów, wzorków itp… Sesje rodzinne najlepiej wyglądają, gdy członkowie rodziny mają kolory z określonej palety barw oraz są zgrane kolorystycznie.

Przed każdą sesją ustalam wszystkie szczegóły indywidualnie pod dane preferencje Klienta. Jeśli masz dodatkowe pytania proszę o kontakt. Do zobaczenia na sesji. Twój Fotograf Katarzyna Kowalska ?